Działalność zawodowa - Od zawsze interesowały ją szeroko pojęte zagadnienia związane z przyrodą. Ukończyła studia biologiczne ze specjalnością biologia środowiskowa na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Jej praca doktorska dotyczyła zagadnień związanych z hydrobiologią i była poświęcona jednej z grup owadów wodnych, jętkom (Ephemeroptera). Zajmuję się taksonomią, biologią i ekologią tej właśnie grupy owadów. Opisała kilka nowych dla wiedzy współczesnych gatunków jętek i jeden gatunek kopalny (z bursztynu bałtyckiego). Interesują ją również inne grupy zwierząt bezkręgowych, należące do zespołu makrofauny wodnej, ich ekologia i przydatność w monitoringu i ekologicznej ocenie stanu wód powierzchniowych. Skupia się przede wszystkim na owadach wodnych (Plecoptera, Odonata, Trichoptera, Megaloptera, Heteroptera, Coleoptera aquatica). Opracowuje makrofaunę bezkręgowców wód powierzchniowych w ramach waloryzacji wybranych obszarów, również tych poddanych antropopresji. Pracuje też nad gąbkami (Porifera) Polski, które są jak dotąd bardzo słabo poznane. Przez wiele lat była ekspertem z zakresu jętek (Ephemeroptera) w ramach opracowania i wdrażania monitoringu wód powierzchniowych Polski. Uczestniczyła również w badaniach owadów wodnych w ramach planów ochrony w Parkach Narodowych Polski. Jest autorką kilkudziesięciu prac naukowych oraz rozdziałów w książkach i podręcznikach poświęconych Ephemeroptera.

Działalność artystyczna - Wytchnienie i relaks daje jej działalność artystyczna. Zajmuje się różnymi technikami decoupage’u, z wykorzystaniem elementów naturalnych (kamienie, drewno, muszle itp.). Największą jej pasją jest jednak filcowanie na mokro, technika używana od bardzo dawna, niezwykle kreatywna, pozwalająca w pełni rozwinąć wodze fantazji. Robi zarówno biżuterię filcową (kolczyki, broszki, zapinki, naszyjniki, bransoletki) jak i formy większe (różnego rodzaju pokrowce, torebki) oraz elementy stroju (rękawiczki, mitenki, czapki, kamizelki itp.). Interesuje ją również eco-recycling, zwłaszcza tworzenie biżuterii i przedmiotów użytkowych z wykorzystaniem butelek plastikowych PET.

Inne zajęcia - Kocha psy; jej największym towarzyszem jest yorkshire terrier Maks (wprawdzie mały ciałem ale wielki duchem), który sprawia, że świat jest prostszy i lepszy.
Dużo czyta, zwłaszcza literaturę klasyczną. Z przyjemnością ogląda klasykę teatralną, jak również dobrą awangardę. Lubi muzykę klasyczną, operę i balet. Poza tym dużo gotuje i eksperymentuje w kuchni, zwłaszcza z ekologicznymi i zdrowymi produktami.