Akademia zdrowia człowieka

„Jak dążyć do zrównoważonego czyli szczęśliwego życia w pozbawionym równowagi świecie?  To pierwsze wydarzenie z cyklu nowatorskich zajęć  pod ogólnym hasłem "Nauka w sztuce życia".  Miały one formę warsztatów polegających na ożywionej dyskusji prowadzących z zainteresowanymi. Przyczynkiem do rozmów były „losy wiedzy”, po które sięgali zainteresowani. Losy zawierały krótkie informacje naukowe z różnych dziedzin nauki, różne sentencje – stanowiące wypowiedzi znanych i szanowanych autorytetów, rysunki, schematy itp. wzbogacające naszą wiedzę w istotne informacje na temat różnych obszarów naszego życia.

Zdobywanie pożytecznej wiedzy w przyjaznej atmosferze, na łonie natury, połączone z dobrą zabawą ale też wytężoną pracą umysłu na głębszych poziomach to forma uczenia się i nauczania przyjaznego mózgowi. Uczestnicy warsztatów mieli okazję zdiagnozować stopień satysfakcji w różnych sferach swojego życia korzystając z narzędzia „ Moje koło życia”, w ten sposób mogli ocenić, która ze sfer wymaga większej uwagi i zaangażowania. Zapraszamy na kolejne wydarzenia z tego cyklu, na których będziemy wzmacniać i stabilizować „filary naszego życia” żeby były odporne na największe „trzęsienie ziemi” (kryzys).

Pomysłodawcą zajęć a także prowadzącym była Anna Kaczorowska – dr n. biol., specjalista w zakresie psychologii komunikacji społecznej oraz public relations, ceryfikowany i praktykujący tutor I stopnia; zatrudniona na stanowisku adiunkta na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie, jest opiekunem Międzywydziałowego Koła Naukowego „Zrównoważonego Rozwoju Personalnego, jest również członkiem Rady Naukowej  Centrum Innowacji Badań i Nauki, kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Współprowadzącym warsztaty był Marcin Kondracki - mgr biologii o specjalności biologia sądowa, człowiek o niezaspokojonym głodzie wiedzy i niezwykłej wyobraźni; kreatywny wizjoner, pasjonat genetyki, fizyki i informatyki.

 Poniżej streszczenie w postaci graficznej. Format PDF plakatu Kaczorowska A., Kondracki A. warsztaty edukacyjne...